O mně

,,Život je zázrak a velká šance naplnit jej beze zbytku štěstím. Život je v rovnováze dávat i brát, život nauči tě pochopit jej a mít jej rád."

motto a úvodní text ve dvoj CD k automatické kresbě Nakresli obraz své duše

Po studijích na Uměleckoprůmyslové škole, obor propagační a užitá grafika, jsem pracovala ve středisku propagace jako propagační výtvarnice. Po sametové revoluci jsem se zabývala zejména návrhy na propagační materiály, jako jsou loga, vizitky, inzerce a reklamní označení pro nově vznikající firmy. Malování a kreslení mne již od dětství velice přitahovalo a nalézala jsem v něm nádhernou volnost a neomezené možnosti tvoření. Ve volných chvílích jsem v mládí hodně kreslila a prociťovala rozdíl volného tvoření a tvorby ve škole. Přitahovala mne hlavně krajina a příroda, ztvárnění pocitů a nálad. Kresbou můžeme vyjádřit teplo, chlad, tóny a hloubku citu jako je bolest, láska, utrpení. Na kresbě je nádherná její neverbálnost.

Spirituální intuitivní kresbu vlastně tvořím odjakživa, ale s výrazným energetickým cítěním již dvacet. Tato kresba má opravdu velice málo společného s tím, co jsem se naučila na studiích, cítím že má jinou hloubku, vyvíjí se, vyzařuje, léčí. Jsou to božské chvíle odevzdání a touha po pravdě. Při tvoření se ocitám vždy v jiném světě, plném čistoty a jasu bez příkras a s odevzdáním. Téma obrazu přichází ,,odněkud" jako prosté sdělení do života těm, které obrázek osloví. Tak jako téma obrazu, přichází i konečná ,,pečeť - mantra", což jsou obyčejně jeden nebo dva názvy obrazu a veršovaná legenda. Je to jakýsi záznam z Vesmíru připravený pro určitou osobu v pravý čas na pomoc ve chvílích života právě teď.... Obrazy s legendou se stávajísilným meditačním prvkem ve chvílích štěstí i bolesti.

Původní profesí výtvarnice se zájmem o ezoterní vědy, psychologii a alternativní medicinu. Po několikaletém studiu přírodního léčení, psychoterapie a dlouholetá práce s energií, se výtvarná činnost tak dostává do vyšší dimenze a nabývá hlubšího významného smyslu.

Malířka, spisovatelka, lektorka, terapeutka a ilustrátorka knih pro děti a dospělé, první kniha byla vydána v roce 2003 a věnována nejmenším dětem, od té doby již v mnoha dalších vydání, nejnovější jsou Barevné pohádky - O andílkovi, který kresli Zemi - O zatoulané hvězdičce. Pro dospělé nejvýznamější kniha o automatické kresbě - Láska skrze Poznání aneb o kreslením Dávání, také již v několika vydáních. Jedinečná kniha, která se čte jedním dechem a neměla by chybět v žádné knihovně je Moudré vzpomínání. Za zmínku také stojí terapeutická dvoj CD k automatické kresbě pro děti a dospělé. Dále Hravé výkladové mandalové pexeso, autorské pohlednice, harmonizační špendlíky - placky, čakrové biorezonátory, každoročně vydávané meditační kalendáře a další tvorba.

Od roku 2018 vykonávám také dobrovolnickou činnost v rámci mezigeneračního programu PŘEČTI - pravidelné čtení dětem v MŠ. Té nádherné dobrovolnické činnosti pro děi mám nyní stále víc - už čtu ve třech školkách v Praze a ještě v jedné pražské městské knihovně a také dělám semináře relaxační kresby a založila jsem šachový kroužek pro čtecí pohádkové babičky, které tak jako já jsou zapojeny v neziskové organizaci Mezi námi v Praze.

V galerii obrazů najdete tvorbu od roku 2002, s moji tvorbou se můžete setkat na výstavách, veletrzích, autorských čteních, ve vybraných prodejnách, či na mých přednáškách a seminářích. Vše lze objednat na dobírku s autorským věnováním.

 
pastelovysvet > O mně

Jarmila Beranová

Pujmanové 881/27, 140 00
Praha 4
+420 261 226 474
+420 606 118 857
 
(Objednávky)

 

 

 

 

Zápis o ochranné známce “Pastelový svět”

Zoom gallery

Staňte se mými přáteli na facebooku

Objednávkový formulář

Všechny údaje jsou povinné.

 

 

Videa & Audio Jarmily Beranové


Pastelová poselství na rok 2022


Něco málo z mé tvorby – obrazová meditace


Mezi nebem a zemí s Jarmilou Beranovou


Pastelový svět Jarmily Beranové z veletrhu Svět knihy 2016


video z Top TV 6.4.2007