O mně

,,Život je zázrak a velká šance naplnit jej beze zbytku štěstím. Život je v rovnováze dávat i brát, život nauči tě pochopit jej a mít jej rád."

motto a úvodní text ve dvoj CD k automatické kresbě Nakresli obraz své duše

Po studijích na Uměleckoprůmyslové škole, obor propagační a užitá grafika, jsem pracovala ve středisku propagace jako propagační výtvarnice. Po sametové revoluci jsem se zabývala zejména návrhy na propagační materiály, jako jsou loga, vizitky, inzerce a reklamní označení pro nově vznikající firmy. Malování a kreslení mne již od dětství velice přitahovalo a nalézala jsem v něm nádhernou volnost a neomezené možnosti tvoření. Ve volných chvílích jsem v mládí hodně kreslila a prociťovala rozdíl volného tvoření a tvorby ve škole. Přitahovala mne hlavně krajina a příroda, ztvárnění pocitů a nálad. Kresbou můžeme vyjádřit teplo, chlad, tóny a hloubku citu jako je bolest, láska, utrpení. Na kresbě je nádherná její neverbálnost.

Spirituální intuitivní kresbu vlastně tvořím odjakživa, ale s výrazným energetickým cítěním již dvacet. Tato kresba má opravdu velice málo společného s tím, co jsem se naučila na studiích, cítím že má jinou hloubku, vyvíjí se, vyzařuje, léčí. Jsou to božské chvíle odevzdání a touha po pravdě. Při tvoření se ocitám vždy v jiném světě, plném čistoty a jasu bez příkras a s odevzdáním. Téma obrazu přichází ,,odněkud" jako prosté sdělení do života těm, které obrázek osloví. Tak jako téma obrazu, přichází i konečná ,,pečeť - mantra", což jsou obyčejně jeden nebo dva názvy obrazu a veršovaná legenda. Je to jakýsi záznam z Vesmíru připravený pro určitou osobu v pravý čas na pomoc ve chvílích života právě teď.... Obrazy s legendou se stávajísilným meditačním prvkem ve chvílích štěstí i bolesti.

Původní profesí výtvarnice se zájmem o ezoterní vědy, psychologii a alternativní medicinu. Po několikaletém studiu přírodního léčení, psychoterapie a dlouholetá práce s energií, se výtvarná činnost tak dostává do vyšší dimenze a nabývá hlubšího významného smyslu.

Malířka, spisovatelka, lektorka, terapeutka a ilustrátorka knih pro děti a dospělé, první kniha byla vydána v roce 2003 a věnována nejmenším dětem, od té doby již v mnoha dalších vydání, nejnovější jsou Barevné pohádky - O andílkovi, který kresli Zemi - O zatoulané hvězdičce. Pro dospělé nejvýznamější kniha o automatické kresbě - Láska skrze Poznání aneb o kreslením Dávání, také již v několika vydáních. Jedinečná kniha, která se čte jedním dechem a neměla by chybět v žádné knihovně je Moudré vzpomínání. Za zmínku také stojí terapeutická dvoj CD k automatické kresbě pro děti a dospělé. Dále Hravé výkladové mandalové pexeso, autorské pohlednice, harmonizační špendlíky - placky, čakrové biorezonátory, každoročně vydávané meditační kalendáře a další tvorba.

Od roku 2018 vykonávám také dobrovolnickou činnost v rámci mezigeneračního programu PŘEČTI - pravidelné čtení dětem v MŠ.

V galerii obrazů najdete tvorbu od roku 2002, s moji tvorbou se můžete setkat na výstavách, veletrzích, autorských čteních, ve vybraných prodejnách, či na mých přednáškách a seminářích. Vše lze objednat na dobírku s autorským věnováním.

 
pastelovysvet > O mně

Jarmila Beranová

Pujmanové 881/27, 140 00
Praha 4
+420 261 226 474
+420 606 118 857

 

 

 

 

Zápis o ochranné známce “Pastelový svět”

Zoom gallery

Staňte se mými přáteli na facebooku

Objednávkový formulář

Klikněte na obrázek pro jiný příklad
klikněte na obrázek pro jiný příklad
Všechny údaje jsou povinné.

 

 

Videa & Audio Jarmily Beranové


Pastelová poselství na rok 2022


Něco málo z mé tvorby – obrazová meditace


Mezi nebem a zemí s Jarmilou Beranovou


Pastelový svět Jarmily Beranové z veletrhu Svět knihy 2016


video z Top TV 6.4.2007